Korszerű szennyvízcsatorna-rendszer uniós forrásból2008. június 5.
Kíméli a környezetet, munkahelyeket teremt és több mint 9000 ember életkörülményeit teszi európaibbá az a csatornázási- és szennyvíz-tisztítási beruházás, amely az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében 3,5 milliárd forintból valósulhat meg Jánoshalmán.
2008. június 4-én ünnepélyes keretek között aláírták az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Operatív Programján (KEOP) elsőfordulós támogatást nyert „Jánoshalma város szennyvízcsatornázási és szennyvíztisztítási beruházása” címet viselő projekt támogatási szerződését, így megindulhat a 3,5 milliárd forintos fejlesztés előkészítése.
Jánoshalma a Bácskai-löszhát és a Kiskunság találkozásánál fekszik. A település és környéke csatornázottsága alacsony (9-10%), így a beruházás célja Jánoshalma város szennyvíz-infrastruktúrájának kiépítése, a lakosság életkörülményeinek javítása és a környezeti fenntarthatóság feltételeinek megteremtése. A meglévő, de elavult szennyvíztisztító telep korszerűsítése, új telep építése, a csatornahálózat bővítése nélkülözhetetlen ahhoz, hogy egészségesebb, tisztább településen éljenek Jánoshalma és környéke lakosai. Az új rendszer üzembe helyezésével megszűnik a tisztítatlan szennyvíz talajba történő szivárgása, így az ivóvízbázisok veszélyeztetettsége is, valamint több mint 9000 ember számára válnak biztonságosabbá a mindennapok.
A beruházás megvalósítása során várhatóan 50%-kal csökkennek a vízterhelési díjak, továbbá 2011-ig számos munkahely teremtődik.
Az ünnepélyes aláíráson a projekt előkészítéséhez szükséges mintegy 122 millió forintról kötöttek a felek támogatási szerződést. A szerződést Jánoshalma részéről Czeller Zoltán polgármester, a KvVM Fejlesztési Igazgatóság részéről Kiss Pál igazgató írta alá.
A Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) 2007 és 2013 között több területen biztosít környezetvédelmi fejlesztésekre európai uniós forrásokat. A hét évben mintegy 1332 milliárd forint áll rendelkezésre korszerű szennyvíztisztító és hulladékgazdálkodási rendszerek kiépítésére, ivóvízminőség javítására, természetvédelmi beruházásokra, árvízvédekezésre, energiahatékonyságra és megújuló energiaforrások felhasználására, továbbá fenntartható fogyasztás népszerűsítésére.