NFÜ Nemzeti
Fejlesztési Ügynökség

Elérhetőségek

Írjon nekünk:
http://www.nfu.hu/eugyfelszolgalat
Infovonal: 06 40 638-638 Telefonos menürendszer

small counter placeholder

Szélessávú internethálózat kiépítése a szentesi, csongrádi kistérség és Mindszent területén 2008. augusztus 15.

Nemzeti Fejlesztési Terv keretében a szentesi, csongrádi kistérség és Mindszent területén szélessávú internethálózat kiépítése valósult meg uniós segítséggel. Az ünnepélyes átadón Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter elmondta, hogy a projekt az országban szinte egyedülálló, hisz a három térséget összekapcsoló rendkívül hosszú optikai gerinchálózat 13 települést – közöttük külterületi településrészeket is - köt össze, lehetővé téve az érintett települések nagysebességű internet kapcsolattal való ellátását.

A „Szélessávú internethálózat kiépítése a szentesi, csongrádi kistérség és Mindszent területén” projekt a Nemzeti Fejlesztési Terv, Gazdasági Versenyképesség Operatív Programjának (GVOP) keretében nyert támogatást 2005-ben. A projekt megvalósítása a hálózatba bekapcsolandó települések számát, illetve azok földrajzi távolságát tekintve is egészen különleges. A fejlesztés a következő településeket érintette: Derekegyház (Tompaháttal együtt), Nagymágocs (Ótompaháttal együtt), Árpádhalom, Fábiánsebestyén, Eperjes, Nagytőke, Szegvár, Szentes-Magyartés, Csongrád-Bokros, Felgyő, Tömörkény, Csanytelek, Mindszent (Dózsa-telep).

A projekt lehetővé teszi a felsorolt kistelepülések számára az országos gerinchálózat elérését, ennek eredményeként jelentősen nő a térség szélessávú internet lefedettsége. A korszerű kapcsolati lehetőségek, a térség gazdasági lehetőségeinek kiaknázása mellett, az e-Közigazgatás szolgáltatásainak kiépíthetőségét és a térségi esélyegyenlőség megvalósulását is segítik. Biztosítja a kis-, és középvállalatok, a potenciális munkavállalók számára is a fejlődést, bekapcsolódást az üzleti folyamatokba.

A közel 330 millió forint összköltségvetésű fejlesztést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 246 millió forintos uniós és hazai támogatásban részesítette. A 75 %-os támogatás mellett a szükséges saját erő támogatására a pályázó több mint 50 millió forint támogatást nyert az EU Pályázati Önerő Alapból.

A projekt megvalósítása, a 2005-ben benyújtott pályázat kedvező elbírálását követően, 2006-ban kezdődhetett meg. A több mint 130 km hosszúságú hálózat használatbavételi engedélyezési eljárását követően a projekt 2008 első félévében zárulhatott le.