NFÜ Nemzeti
Fejlesztési Ügynökség

Elérhetőségek

Írjon nekünk:
http://www.nfu.hu/eugyfelszolgalat
Infovonal: 06 40 638-638 Telefonos menürendszer

small counter placeholder

Új sürgősségi osztály épül a szekszárdi kórházban2010. április 14.

Új sürgősségi osztályt alakítanak ki a szekszárdi Balassa János Kórházban - jelentették be a több mint 670 millió forintos projekt elindítását a kórház és a fenntartó megyei önkormányzat vezetői Szekszárdon sajtótájékoztatón szerdán.

Az 520 millió forintos európai uniós támogatással, összesen 674 millió forintból kezdődő beruházás keretében a jelenlegi, SO2-es minősítésű sürgősségi osztályt SO1-es szintre fejlesztik.

Németh Csaba, a kórház főigazgató-helyettese elmondta: az új osztályt a műtőblokk földszintjén alakítják ki, ahol 600 négyzetméteres bővítéssel öt, összesen tizenöt ágyas betegvizsgáló épül, és könnyen elérhetőek lesznek a műtőblokk diagnosztikai eszközei. Mint a kórházi vezető mondta, a betegellátás az utóbbi években az úgynevezett amerikai rendszer irányába változik, amelyben azon van a hangsúly, hogy a beteg mielőbb a legszakszerűbb ellátást nyújtó intézménybe jusson. A sürgősségi ellátást igénylő betegek száma Szekszárdon is nő; az új osztály műszakonként 3-4 sürgősségi szakorvossal és 15-18 fős személyzettel az ambulanciákon ellátott betegeket is fogadja majd.

Simon János, a sürgősségi osztály vezetőjének tájékoztatása szerint az SO1-es szintű osztályon azonnal megítélik a betegség súlyosságát, és ennek alapján négy csoportba sorolva a betegeket, döntenek arról, hogy azonnali orvosi ellátásra van-e szükség. A tervek szerint 2011. szeptemberben átadandó osztályon a beteg legfeljebb tíz percen belül kapcsolatba kerül az egészségügyi személyzettel -  tette hozzá. Az osztályvezető orvos megjegyezte, hogy stroke esetén az első 3-4 órában adott kezelés megelőzheti a bénulást, de életmentő a gyors orvosi beavatkozás az infarktus, a tüdőembólia esetén is, erre itt nagyobb esélye lesz a betegeknek. A gyors diagnózist többek közt az ágy melletti ultrahangkészülék, az intenzív ellátást hordozható EKG-készülék és defibrillátor szolgálja majd, valamint őrző-figyelő monitorrendszert is kiépítenek. Orvosi műszerekre összesen 110 millió forint áll rendelkezésre.

Simon János közlése szerint hasonló rendszerű, SO1-es szintű sürgősségi osztály Magyarországon jelenleg a fővárosban, Kaposváron, Székesfehérváron és Nyíregyházán működik.

Forrás: MTI Eco