Megújuló pavilon, gazdaságosabb működés a tatabányai kórházban2012. június 5.
Megkezdődtek a Szent Borbála Kórház ún. Manuális épülete teljes körű energetikai felújításának munkálatai 2012. június 5-én, Tatabányán. A több mint 780 millió forintos beruházás költségeit hatvan százalékban, mintegy 470 millió forint erejéig az Új Széchenyi Terv fedezi.
A nyolcvanas évek elején házgyári technológiával épített pavilont az átadás óta nem újították fel. A meginduló fejlesztés részeként egyebek mellett kicserélik az épület ablakait, korszerűsítik a Központi műtő és Intenzív osztály klíma-berendezéseit, szigetelik a külső homlokzatot, megújuló energiaforrásokat telepítenek.
Az épületenergetikai beruházásnak köszönhetően nemcsak a közszolgáltatás minősége javul majd, hanem az alacsonyabb energiafelhasználással az intézmény fenntartási költségei is jelentősen mérséklődnek. Az olcsóbb működés eredményeként felszabaduló forrásokat az intézmény alapfeladatai színvonalasabb ellátásában hasznosíthatja – hangsúlyozta az ünnepélyes projektindítón Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkár.
Az Új Széchenyi Terv megújuló energiaforrás hasznosításával kombinált épületenergetikai fejlesztéseket támogató konstrukciójában mostanáig összesen 54 projekt nyert el 5,5 milliárd forint támogatást. A tatabányai kórházfejlesztés mellett folyamatban van a győri és debreceni egyetemek épületeinek energetikai korszerűsítése is – tette hozzá.
Komárom-Esztergom megye legnagyobb egészségügyi intézménye több stratégiai beruházással javítja az ellátási feltételeket. Az infrastrukturális fejlesztés keretében közel 5600 m2 új nettó alapterületet építenek, mintegy 4600 m2 nettó alapterületet felújítanak. Az új lehetőségekkel és az optimális szervezéssel a járó- és a fekvőbeteg-ellátás is hatékonyabbá válik, a betegek terhe csökken, az ellátási idő rövidül.
Tatabánya hagyományosan sikeresen él az uniós pályázatok kínálta fejlesztési lehetőségekkel. A megyeszékhely 319 támogatott projektjének mintegy kétharmada már meg is valósult. A lakosok életminőségének emelkedését, a régióban élők esélyeinek javulását összesen több mint 27 milliárd forint megítélt támogatás szolgálja. A kórházberuházás mellett az Új Széchenyi Terv forrásaiból jelenleg zajlik a Fő tér és a Városközpont rehabilitációja vagy a közúti közösségi közlekedés átszálló-központ építését tartalmazó fejlesztése is.
Forrás: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium