nyomtatás  nagyítás kicsinyítés 
Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének 11/2017 (XI.13.) önkormányzati rendelete
Hatályos:2019-01-01 -tól
Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének 11/2017 (XI.13.) önkormányzati rendelete
a köztemetőkről és a temetkezés rendjéről

Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete a temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény 41. § (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 2. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:


1. Általános, értelmező rendelkezések


1.§


(1) A szabályozás célja, hogy Lajoskomárom nagyközség területén a helyi viszonyok figyelembevételével biztosítsa az elhunytakat megillető jogot a végtisztesség megadása, az emberhez méltó temetés biztosítása érdekében; szabályozza a temetők működési rendjét, a temetés lebonyolításának zavartalanságát.


(2) A tisztességes temetéshez való jog bármely megkülönböztetésre tekintet nélkül mindenkit megillet.


(3) A temetés módja lehet világi és egyházi.


(4) Halottakat eltemetni csak temetési helyen szabad.


2.§


(1) Jelen rendelet hatálya a Lajoskomárom közigazgatási területén működő köztemetőkre, a Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzata (továbbiakban: Önkormányzat) által üzemeltetett temetőkre; ezek fenntartásával és a temetkezésekkel kapcsolatos tevékenységre, valamint azok folytatóira terjed ki.


(2) Lajoskomárom nagyközség közigazgatási területén - jelen rendelet megalkotásakor - működő köztemetők:


  1. Lajoskomárom, Gesztenyefasor (83/2 Hrsz, 82/3 hrsz.)

b. Lajoskomárom, Középbogárd (1365/2 Hrsz.)


3. §


E rendelet alkalmazásában:


a.) köztemető: a rendelet 2.§ (2) bekezdésében felsorolt ingatlanok


b.)  szociális parcella: a köztemetőnek szociális sírhelyként és szocilis urnasírhelyként kijelölt helye;


c.) temetkezési szolgáltató: a temetkezési szolgáltatásokat együttesen, vagy önállóan végző, törvényben   meghatározott   szolgáltató;


d.) temető tulajdonosa, fenntartója: Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzata (8136 Lajoskomárom, Komáromi u. 4.)


e.) temető üzemeltetője: Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzata (8136 Lajoskomárom, Komáromi u. 4.)  (továbbiakban: Hivatal


2. A köztemető fenntartása és üzemeltetése

4.§


(1) Az Önkormányzat tulajdonában lévő, az általa üzelemtetésre átvett köztemetők fenntartási feladatait és az üzemeltetési feladatok egy részét maga látja el. Az üzemeltetési feladatokat vagy azok egy részét külső vállalkozóval (a továbbiakban: Szolgáltató) kötött kegyeleti közszolgáltatási szerződés alapján végezteti.


(2) A feladat ellátásához szükséges pénzügyi fedezetet a képviselő- testület az Önkormányzat éves költségvetésében biztosítja.


3. A temetkezési helyek kialakításnak szabályai.


5.§


(1) A köztemető belső kialakításának rendjét, az egyes parcellák felhasználási módját, idejét temetőrendezési tervben kell meghatározni. A terv térképet (vázrajzot) is tartalmaz, amelyen a temető egyes területei beazonosíthatóak. A tervet a köztemetők kezelője készíti, melyet a temetők tulajdonosa jóváhagy.


(2) A köztemetőt sírhelytáblákra kell felosztani. A sírhelytábla a temetőrendezési tervben megjelölt olyan temetőrész, amely a nyugvási időt követően kiüríthető és temetés céljára ismételten igénybe vehető. A sírhelytáblákat sorszámozni kell, s azokról külön-külön táblakönyvet kell felfektetni.


(3) A sírhelytáblákat számozott sorokra, azon belül sorszámozott sírhelyekre kell felosztani. A díszsírhelyeket és a sírbolthelyeket külön kell jelölni.  A sírhelyekről sírhelykönyvet kell vezetni.


6. §


(1) Temetni vagy az elhamvasztottak maradványait tartalmazó urnákat elhelyezni csak temetkezés céljára kijelölt területen szabad.


(2) Temetkezésre használt helyek koporsós temetés esetén:


a) sírhely (sírgödör) az egy vagy több koporsó befogadására alkalmas temetési hely,


b) sírbolthely (kripta),


(3) Temetkezésre használt helyek hamvasztásos temetés esetén:


a) urnasírhely a hamvakat tartalmazó urnák földbe temetésére,


b) urnafülke (egyes vagy kettes columbárium fülke) a hamvakat tartalmazó urnák építménybe való elhelyezése


c) biournahely


(4) A sírhelyeket a temetés alatt álló sírhelytáblákban folytatólagos sorrendben kell felhasználni.


(5) Biournák elhelyezésére külön parcellát kell kijelölni, mely parcellán a faültetés engedélyezett.


4. A temetési helyek méretei


7.§


(1) A sírhelyek méretei:


  1. egyes sírhely:             hossza 2,1m, szélessége 0,9 m, mélysége legalább 2 méter,
  2. kettős sírhely:             hossza 2,1m, szélessége 1,9 m, mélysége legalább 2 méter,
  3. négyes sírhely:           hossza 2,1m, szélessége 3,8 m, mélysége legalább 2 méter,

(2) A sírok egymástól való legkisebb távolsága felnőtt sír esetén 0,6 m. A régi temetők esetében a feltételeket adottnak kell tekinteni.


(3) Koporsós rátemetés esetén, mélyített sírhelyen a felülre kerülő koporsó tetejének a föld felszínétől legalább 1,6 m mélyre kell kerülnie.


(4) A sírbolthelyek (kripta) méretei:


  1. kétszemélyes:          hossza 2,3 ; szélessége 1,5 ; magassága 1,9 m,
  2. négyszemélyes:        hossza 2,3 ; szélessége 3,0 ; magassága 1,9 m,
  3. hatszemélyes:          hossza 2,3 ; szélessége 4,5 ; magassága 1,9 m,
  4. nyolcszemélyes:       hossza 2,3 ; szélessége 6,0 ; magassága 1,9 m,
  5. tízszemélyes:            hossza 2,3 ; szélessége 7,5 ; magassága 1,9 m,



(5) Urnafülkében az urnák tárolása 40 x 40 x 45 cm-es belméretű fülkékben és szilárd alappal rendelkező, lezárt építményben történhet.


(6) Urna földbetemetése esetén az urnasírhely és biournahely mérete 80 x 60 cm, mélysége legalább 1,2 méter.


(7) Egy sírhelyre (egyes sírhely) mélyített sír esetén még egy nagy koporsó vagy négy urna temethető.


(8) Kettes sírhelyre mélyített sír esetén még két nagy koporsó vagy nyolc urna temethető.


(9) Négyes sírhelyre, mélyített sír esetén még négy nagy koporsó vagy tizenhat urna temethető.


8. §


(1) A megváltott sírhelyen síremléket a nyilvántartási könyvbe bejegyzett eltemettető, annak jogutódja vagy az általa felhatalmazott személy állíthat vagy távolíthat el.


(2) A síremléket szilárd alapra kell helyezni. A síremlék nem foglalhat el a sírhelynél nagyobb területet. Kegyeletet vagy a közízlést sértő síremléket felállítani tilos!


(3) A temetőben felállított síremléket lebontani, áthelyezni, azzal rendelkezni a temető üzemeltetőjének történő előzetes bejelentés után, annak rendelkezései szerint szabad.


(4) A sírmegváltási jog lejártát követően minden a sírhellyel kapcsolatos rendelkezési jog a temető tulajdonosát illeti meg. A sírhelymegváltási jog lejáratáról eltemettető vagy ismert jogutódja részéré értesítést kell küldeni.


(5) Temetési hely megváltását, újraváltását a 6. melléklet szerinti nyomtatvánnyal kell igényelni.


5. Szociális temetés

9. §


(1) Az  utolsó  ismert  lakóhelye   szerint  Lajoskomárom település állandó  lakosaként  elhunyt személy  eltemettetésére   a  kötelezett ( továbbiakban: eltemettető), az e minőségéről történő nyilatkozatával egyidejűleg, írásbeli kérelem alapján szociális temetést igényelhet az Önkormányzattól.


(2) A haláleset tényéről és az elhunyt ismert adatairól szóló értesítésnek az Önkormányzathoz történt megérkezését követő 1 munkanapon belül az elhunyt eltemettetésére kötelezettet a szociális temetés lehetőségéről, annak lebonyolításáról Hivatal jegyzője tájékoztatja.


(3) Az eltemettető a (2) bekezdés szerinti értesítés kézhezvételét követően 3 napon belül nyilatkozik arról, hogy igényel-e szociális temetést. Amennyiben az eltemettető szociális temetést igényel, e nyilatkozatával együtt nyilatkozik arról is, hogy a temetkezési szolgáltatásokat maga végzi, vagy az általa felkért és megnevezett személy – díjazás, vagy más ellenszolgáltatás nélkül – látja el (személyes közreműködés).


(4) A Hivatal a szociális temetés igényléséről szóló nyilatkozat kézhezvételét követően a (3) bekezdés szerinti nyilatkozatokat, az elhunytra és az eltemettetőre vonatkozó valamennyi iratot és adatot soron kívül megküldi a temető üzemeltetőjének azzal, hogy az eltemettetővel a kapcsolatot haladéktalanul vegye fel és a szociális temetés lebonyolítását – az (5) bekezdés szerint – a továbbiakban biztosítsa.


(5) A szociális temetés lebonyolításával, az eltemettető személyes közreműködésének biztosításával kapcsolatos valamennyi, további feladatot a köztemetők – az Önkormányzattal kötött kegyeleti közszolgáltatási szerződés alapján – Szolgáltató látja el.



(6) Abban az esetben, ha az eltemettető a szociális temetést igénylő nyilatkozatával együtt a személyes közreműködésre vonatkozó nyilatkozatát a Hivatal nem küldi meg, vagy az erre vonatkozó nyilatkozatában foglaltakat megváltoztatja, a személyes közreműködést tartalmazó pótlólagos, vagy megváltozott nyilatkozatot az eltemettető – legkésőbb a személyes közreműködés megkezdése előtti napon – a Szolgáltató részére köteles átadni. Ennek hiányában a Szolgáltató a temetőkről és a temetkezésről szóló törvényben foglaltak szerint köteles eljárni.


(7) Az eltemettetőnek  a Hivatalhoz,  vagy  a Szolgáltatóhoz a szociális temetés  igénylését  követően  azon  bejelentése,  nyilatkozata,  tájékoztatása  esetén, hogy a (3) bekezdésben meghatározott személyes közreműködést biztosítani  nem tudja, az Szolgáltató és a Hivatal a temetőkről és a temetkezésről  szóló törvényben  foglaltak  szerint jár el.


(8) A köztemető üzemeltetője az alábbiakról köteles gondoskodni:


  1.  a szociális temetés lebonyolításában résztvevők megismerhessék a temetéssel összefüggő munkavédelmi,  közegészségügyi,  járványügyi szabályokat;
  2. a temetésben  közreműködők  temetőben  végzett  tevékenységének  ellenőrzéséről.

6. A temetési helyek használati ideje és díja


10.§


(1) A temetési hely felett rendelkezési és használati jogosultságot annak megváltásával lehet szerezni.


(2) A temetkezési hely használati joga a megváltástól számítva 25 évre szól.


(3) Rátemetés esetén az utolsó koporsós vagy urnás rátemetés napjától, a kettes vagy többes sírhely estén az utolsó koporsós vagy urnás temetés napjától számított 25 év, azzal, hogy az eredeti és az új lejárati idő közötti időtartamra meg kell fizetni az időarányos megváltási díjat.


(4) A sírbolthely (kripta) használata a megváltástól számított 100 évre szól.


(5) A sírhelyek, sírboltok, urnasírhelyek, urnafülkék, urnasírboltok, Biournahelyek (továbbiakban együtt: sírhely) további használati joga az eredetivel azonos időtartamra ismételten megváltható, kivéve, ha a temető ennél rövidebb időn belül előreláthatóan megszüntetésre kerül. Ez esetben a megváltás időarányos része visszatérítésre kerül.


(6) A részben vagy teljesen lezárt temetőben a használati idő rátemetés esetén sem hosszabbítható meg.


11. §


(1) A temetési helyek használatáért – az Önkormányzat által fenntartott temetőkben – megváltási díjat kell fizetni. A fizetendő díjtételeket a Képviselő-testület évente felülvizsgálja. A temetési hely megváltási díjának mértékét az 1. melléklet tartalmazza.


(2) A megváltási díjat az első megváltás alkalmával a temetési hely felett rendelkezni jogosult vagy az általa megbízott, az újraváltáskor a temetési hely felett rendelkezni jogosult vagy annak jogutódja, illetve az általa megbízott köteles megfizetni. A díjakat minden esetben a temetést, kihantolást, rátemetést megelőzően kell megfizetni.


(3) Használati jog a 25 év lejártával megszűnik. Kettős vagy többes sírnál, ha az első temetés napjától számított 25 éven belül újabb temetés nem történik, a használati jog megszűnik. Ez alól kivételt képez, ha az arra jogosult a használati jogot ismételten megváltja.


(4) Ha a sírhely nem váltható meg újra, de a hozzátartozó – a használati idő lejárta előtt – a holttest maradványokat (hamvakat) a kiürítéskor ugyanabban a temetőben, vagy másik köztemetőben levő új sírba helyezi el, az új sírhely megváltási díja az eredeti sírhely megváltási árának időarányos összegével csökken.


(5) Ha a használati idő leteltét követően a sírboltot 3 év, az egyéb temetkezési helyeket 1 éven belül ismételten nem váltják meg, a sírhely feletti rendelkezési jog megszűnik. A temető tulajdonosa jogosult azt – minden megtérítési igény nélkül -  újból felhasználni.


(6) A temetési helyek magánforgalomban adás-vétel tárgyát nem képezhetik.


(7) Ha a temetési hely felett rendelkezni jogosult bejelenti, hogy a temetési helyet nem kívánja igénybe venni, úgy a használati díj időarányos részét – a visszatérítéskor érvényben lévő díjtételek alapul vételével – vissza kell téríteni.


(8) A megváltott, de fel nem használt temetési helyről érvényesen a köztemető üzemeltetőjénél tett nyilatkozattal lehet lemondani.



7. A temető működési  rendje


12. §


Az Önkormányzat gondoskodik a temetők fenntartásával kapcsolatos feladatok, tevékenységek ellátásáról, illetve gondoskodik a temető közüzemi díjainak megfizetéséről.


13. §


(1) A temetők nyitva tartási ideje naponta 7.00 órától 21.00 óráig tart. Ettől eltérni a halottak napját megelőző és azt követő 5 napon lehet.


(2) A temető a nyitva tartási idő alatt látogatható, a nyitva tartási idő után külön felszólítás nélkül távozni kell.


(3) A temetőben mindenki a hely csendjének, a kegyeletnek megfelelő magatartást köteles tanúsítani.


14. §


(1) Sírgondozás céljára a vízhasználat díjmentes.


(2) A temetési helyek gondozása során keletkező hulladék a temetési helyek között nem tárolható. A koszorú-, virág- és egyéb növényhulladékot, sírdíszekből származó hulladékot az erre kijelölt lerakóhelyen kell elhelyezni.


(3) A temetési hely feletti rendelkezési jogosult köteles a temetési hely gondozására, annak gyomtalanítására, valamint köteles gondoskodni arról, hogy a sírhely a temető biztonságos használatát  ne veszélyeztesse.


  1. A rendelet 7. § -ban meghatározott sírhelyméreten belüli helyekre az alábbi növényi beültetés lehetséges:
    1. egynyári  vagy  évelő, lágyszárú dísznövény,
    2. olyan fás szárú növények, amelynek kifejlett magassága nem érheti el az 1,5 méter magasságot és a szomszédos temetkezési helyek megközelítését, gondozását  nem akadályozza.
    3. Az a) és b) pontokban foglalt növényi beültetés alól kivételt képez a Biournás sírhely, ahol a fával történő beültetés megengedett.

15. §


(1) A temetőbe gépjárművel behajtani, közlekedni tilos! Ez alól kivételt képeznek a mozgáskorlátozott parkolási igazolvánnyal rendelkezők, az engedélyezett munkálatokat végző vállalkozók és temetkezési szolgáltatók.


(2) A temetési szertartások kiírt időpontja előtt 15 perccel és a ravatalozási szertartások ideje alatt a temetőbe gépjárművel behajtani tilos!


16. §


(1) Az eltemettető vagy az általa meghatalmazott a temető területén végzett bármilyen tevékenységet a 5.melléklet szerinti nyomtatványon 48 órával a tevékenység megkezdése előtt köteles bejelenteni a Hivatal részére.


(2) Temetkezési szolgáltató előzetesen a 3. melléklet szerinti Regisztrációs adatlapon  köteles tevékenységét bejelenteni a Hivatal részére.


(3) Hivatal a vállalkozás Regisztrációs adatlapon közölt adatait ellenőrzi és a nyilvántartásba vételérőll a 4. melléklet szerinti igazolást állít ki, mely 1 évig érvényes.


(4) Az engedély nélkül végzett munka a temetőben tilos!


(5) A hozzájárulás hiányában végzett munkálatok vagy a 16. § (1) bekezdésében foglalt  kötelezettség  elmulasztása  esetén  a tulajdonos


  1. a temetési hely birtokosát határidő tűzésével felhívja a sérelmes állapot megszüntetésére,
  2. a felhívás eredménytelensége esetén a szükséges munkát elvégzi vagy elvégezteti, és annak költségeit  áthárítja  a temetési  hely rendelkezési jogosultjára.


(6) A temető területéről sírkövet, síremléket és fejfát elszállítani – vagyonvédelmi okból -  a temető tulajdonosának történt előzetes bejelentés után lehet.


(7) A síremlék építés és felújítás során keletkező hulladék a kijelölt hulladéktárolóban nem helyezhető el, azt a tevékenységet végző köteles elszállítani.


(8) A temető tulajdonosa és üzemeltetője jogosult a bejeletési kötelezettség meglétét ellenőrízni. Aki az igazolás bemutatást megtagadja, úgy kell tekinteni, hogy bejelntési kötelezettségének nem tett eleget, és a temetőt haladéktalanul el kell hagynia.


(9) A temetőben elhelyezett sírhelyek, síremlékek, tárgyak tekintetében őrzési illetve kártérítési felelősség sem az önkormányzatot, sem az üzemeltetőt nem terheli.



8. A temetkezési szolgáltatások


17. §


(1) Temetkezési szolgáltatások:

a) temetésfelvétel,

b) az elhunytnak a kegyeleti igényeknek megfelelő temetésre való-egészségügyi szolgáltató halottkezelési körébe nem tartozó és az egészségügyi intézményeken kívül végzett - előkészítése,

c) a temetéshez szükséges kellékekkel való ellátás,

d) ravatalozás,

e) sírhely megnyitása és visszahantolása,

f) sírbahelyezés,

g) halottszállítás,

h) hamvasztás és urnakiadás

i) urnaelhelyezés

j) hamvak szórása

k)  exhumálás,

l) újratemetés.


(2) A temetkezési szolgáltatás teljes körűen temetkezési szolgáltató igénybevételével, vagy önállóan is végezhető. A temetőben temetkezési szolgáltatásokról az üzemeltető köteles gondoskodni, amennyiben a temettető nem más, engedéllyel rendelkező vállalkozást bíz meg ezzel.


(3) Az üzemeltető kizárólagos hatáskörébe tartozik a temetkezési szolgáltatások közül az elhunyt hűtése.  


(4) Az engedéllyel rendelkező temetkezési vállalkozó e rendelet hatálya alá tartozó köztemetőben történő temetkezési szolgáltatás esetén a  2. mellékletben szereplő temető fenntartási díjat kötelesek fizetni a tulajdonos Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat számlájára. A temető fenntartási díjról az Önkormányzat számlát állít ki. Vállakozoó egyidejűleg köteles bemutatni a temetkezési szolgáltatás nyújtására jogosító igazolásait.


(5) Üzemeltető az engedéllyel rendelkező temetkezési vállalkozók részére a halott hűtőt, a ravatalozót teljes felszereltségével bocsájtja rendelkezésre, a temetési idő egyidejű egyeztetésével. A halott hűtő telítettsége esetén a halott elhelyezéséről és hűtéséről a vállalkozó köteles gondoskodni. Minden egyéb eszközt a vállalkozó maga köteles biztosítani.  A rendelkezésre bocsátás az üzemeltető szakszemélyzetének kizárólagos felügyeletével történik.


(6) A köztemetők mindenkori üzemeltetőjének feladatai:


  1. biztosítja az eltemetés (urnaelhelyezés) feltételeit;
  2. biztosítja a ravatalozó, a kiszolgáló helyiségek és ezek technikai berendezései, tárolók és hűtők, valamint a temető egyéb közcélú létesítményei (infrastruktúra) karbantartását, és működteti azokat;
  3. gondoskodik a temetőbe kiszállított elhunytak átvételéről,  biztosítja a temető nyitását, zárását;
  4. a temetésekről adatot szolgáltat a temetők kezelőjének,
  5.  kijelöli a temetési helyeket,
  6. gondoskodik a temető rendjének betartásáról és betartatásáról;
  7.  összehangolja a temetéseket.


(7) Az üzemeltető köteles együttműködni a temetkezésben érintett szolgáltatóval, hatósággal, illetve a temetők kezelőjével.


(8) A temetőben vállalkozásszerűen munkát végzők által fizetendő fenntartási hozzájárulási díj, a vállalkozások és  temetkezési  szolgáltatók  által  fizetendő behajtás  díj  és  az  üzemeltető  által  biztosított   szolgáltatások  igénybe  vételéért a temetkezési    szolgáltatók    által   fizetendő   díjakat  a   rendelet 2. mellékletében foglaltak alapján  kell megállapítani.



(9) Az üzemeltetőnek fizetendő díjak kivételével a rendelet 1. és 2. mellékletében meghatározott díjak beszedése a Hivatalban – a Hivatal munkaidejében – számla kiállítása ellenében történik.


9. Nyilvántartások vezetése

18. §


A jogszabályban előírt nyilvántartások vezetése a tulajdonos feladata; végrehajtásáról a Hivatl útján gondoskodik.


10. Átmeneti és záró rendelkezések

19. §


(1) E rendelet alkalmazásában a közösségi együttélés alapvető szabályaival ellentétes magatartást követ el az aki:


  1. a temető rendjét megszegi, csendjét zavarja, a temetőhöz nem illő magatartást tanúsít,
  2. engedély nélkül gépjárművel behajt, a temető területére elrendelt gépjármű korlátozás rendjét vagy tilalmát megszegi,
  3.  a temető épületeiben, a temető tartozékaiban, növényzetében kárt tesz,
  4. szemetel, nem a kijelölt helyen tárolja a szemetet,

e)   a temetőbe engedély nélkül állatot visz be,

f)    a növények ültetésére vonatkozó szabályokat megszegi,

g)   a gyermekek temetőlátogatására vonatkozó szabályokat megszegi,

h)   a sírgödröt kifalazza,

i)    síremlékek létesítésére, bontására vonatkozó szabályokat megszegi,

j)    lezárt temetőben sírboltot épít,

k)   bejelentés vagy hozzájárulás nélkül végez munkát, kivéve a sírgondozást.


(2) A közösségi együttélés alapvető szabályaival ellentétes magatartással összefüggő önkormányzati hatósági eljárás lefolytatására és a közigazgatási bírság kiszabására a jegyző jogosult.


(3) Az eljárási szabályokra az általnos közigazgatási rendtartás szabályairól szóló 2016. évi CL. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.


(4) Aki a rendeletben meghatározott közösségi együttélés alapvető szabályai bármelyikét megszegi vagy megsérti, így betartását vagy betartatását elmulasztja, közigazgatási bírsággal sújtható.


20. §


(1) E rendelet -  a 9. § kivételével  - 2018. július 1. napján lép hatályba.

(2.) E rendelet 9. §-as 2019. január 1. napján lép hatályba.


(3) Hatályát veszti Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2001.  (IV.01.) önkormányzati rendelete.






Pirtyák Zsolt

Mosbergerné dr. Miklós Judit

polgármester

jegyző


A rendelet kihirdetésre került 2017. november 13. napján.



                                                                                              Mosbergerné dr. Miklós Judit

                                                                                                            jegyző




Csatolmányok

Megnevezés méret
1.
14.54 KB
2.
36.73 KB
3.
34.64 KB
4.
33.98 KB
5.
31.27 KB
6.
29.45 KB


Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Kft.
Az Önkormányzati Rendelettárban elérhető szövegek tekintetében a Közlönykiadó minden jogot fenntart!